Łodzie Marim

Każdy, kto planuje zakupić jacht, zastanawia się, jak dokonać wyboru, aby później móc cieszyć się przyjemnym i długoletnim użytkowaniem. Na szczęście istnieją zaufani producenci i dystrybutorzy, którzy przez wiele lat praktyki zdobyli uznanie klientów. Z zaangażowaniem i pasją tworzą łodzie, które pozwolą na satysfakcjonujący odpoczynek na wodzie. Jednym z takich producentów jest firma Marim.

Dla kogo?

Marim od ponad dwudziestu lat produkuje łodzie z laminatu oraz łodzie aluminiowe. Łódki Marim z laminatu są tworzone z myślą o wielu różnych przeznaczeniach. Skorzystają z nich zarówno żeglarze, jak i turyści, którzy chcą spędzić urlop na jachcie. Marim 33 ma dwie oddzielne, zamykane kajuty, w których jest 8 miejsc do spania. Producent gwarantuje bezpieczeństwo nawet przy silnym wietrze i dużej fali. Z kolei Marim 23 jest łodzią spacerową, która jest przykładem wygodnego i ekonomicznego jachtu przeznaczonego na jeziora i rzeki.

Marim 23 – wygoda i bezpieczeństwo

Ten typ łodzi powstał z myślą o użytkowaniu na wodach przybrzeżnych oraz wodach śródlądowych. Jej przeznaczenie może być zarówno turystyczne, jak i robocze. Jako że jest przeznaczona do pływania po wodach przybrzeżnych, to wybiorą ją miłośnicy spokojnej, niespiesznej żeglugi i wypoczynku na wodzie, a także zapaleni wędkarze. Jej wymiary (długość – 7 metrów, szerokość – 2,49 metra) pozwoli doskonale eksplorować zakamarki rzek i jezior. Marim 23 urzeka estetyką wykonania, zastosowano na niej relingi z mahoniu oraz ze stali nierdzewnej. Wnętrze kabiny jest wyłożone drewnem mahoniowym Sapeli. Rozkładany stolik, przy którym mogą usiąść cztery osoby, zapewnia wygodę. W wyposażeniu gospodarczym kabiny jest zlewozmywak, lodówka zasilana napięciem 12-24 V i mocy 33 W (opcja), można wybrać kuchenkę spirytusową jednopalnikową lub wymienić ją na dwupalnikową kuchenkę gazową oraz zlewozmywak. Na jachcie znajduje się zamykana kabina z toaletą elektryczną oraz zlewem z wyjmowaną słuchawką prysznicową. Łódź jest wyposażona w wycieraczki, a także światła nawigacyjne oraz sygnał dźwiękowy. Napędzana jest silnikiem stacjonarnym o mocy do 70 kW. Do gniazd elektrycznych łodzi można podłączyć urządzenia zasilane napięciem 230 V. Na łodzi zamontowano 80-litrowy zbiornik wodny, a także 80-litrowy zbiornik paliwa. Łódź może rozwinąć prędkość 7 węzłów, a moc silnika to 30 koni mechanicznych. Marim 23 ma dwa akumulatory o mocy 85 Ah.