Bakłażan w roli głównej na ogrodowym przyjęciu

Wiosna w rozkwicie. Rozpoczął się już sezon spotkań i imprez ze znajomymi w plenerze. Na przyjęcia ogrodowe warto przemyśleć dokładnie menu. Najlepiej sprawdzają się dania proste, szybkie w przygotowaniu oraz świetnie smakujące zarówno na ciepło, jak i zimno. Jeśli szukamy ciekawej przekąski, która zaskoczy i zachwyci znajomych, idealnym rozwiązaniem mogą być roladki z bakłażana.

Jak przyrządzić pyszne roladki?

Wbrew pozorom przyrządzenie roladek z bakłażana nie jest specjalnie trudne, ani tym bardziej pracochłonne. Nadzieje można przygotować, stosując ulubione składniki – może to być twarożek, mieszanka warzywna lub mięso. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

Jak przygotować idealnego, delikatnego i pysznego bakłażana, który sprawdzi się w tej przekąsce? Należy go dokładnie umyć, a następnie pokroić wzdłuż na pasy, które następnie rozkłada się na blaszce i wkłada do piekarnika na kilka minut. Gdy lekko się zarumieni z zewnątrz, trzeba je wyjąć z piekarnika i ostudzić. Na koniec pozostaje tylko rozłożyć wybrany farsz na powierzchni każdego z plastrów i zawinąć. Przekąska gotowa!