W jaki sposób powinno się karmić rybki w akwarium?

Karmienie rybek to niezmiernie przyjemny moment dla każdego akwarysty. To czas kiedy możemy nawiązać największą więź z naszymi podwodnymi podopiecznymi. W jaki sposób je przeprowadzać, żeby zapewnić zwierzętom wszystkich niezbędnych substancji oraz równocześnie dbać o przestrzeń zbiornika?

Karmienie ryb akwariowych, zasady i porady

Wybór pokarmu to sprawa mocno indywidualna, choć warto kierować się sposobami żerowania posiadanych gatunków. Dla ryb żyjących przy powierzchni idealny będzie pokarm suchy lub w płatkach, który przez pewien czas unosi się na powierzchni. Gdy nasiąknie wodą opada na dno, gdzie wówczas mogą z niego skorzystać również zwierzęta preferujące egzystencję na samym dole zbiornika. Dla nich również najlepiej sprawdza się pokarm w granulkach i tabletkach, który łatwo opada na sam dół, bez unoszenia się przy powierzchni.

Rybki należy karmić regularnie, do 5 razy na dobę, pamiętając o podawaniu niezbyt wielkich porcji. Nadmiar pożywienia, którego ryby nie zjedzą unosi się następnie i rozkłada w wodzie, doprowadzając do jej zanieczyszczenia. Dbajmy zatem o prawidłową wielkość porcji dla zdrowia ryb i czystości akwarium.