Zagadki o owocach i warzywach dla dzieci. Jak skutecznie uczyć najmłodszych?

Nauczanie najmłodszych dzieci wymaga nie dość, że sporej ilości wiedzy, to również umiejętności przyciągnięcia ich uwagi. W jaki sposób prowadzić zajęcia, żeby stały się ciekawą przygodą, z której milusińscy wyniosą nową wiedzę?

Wzbudzenie zainteresowania – zagadki o owocach i warzywach dla dzieci

Dzieci najchętniej uczą się powtarzając zachowania dorosłych. Kochają wspólne działanie. Stąd też dobrym pomysłem na zajęcia edukacyjne mogą być wszelkiego typu rymowanki czy zagadki o warzywach lub związane z innymi, aktualnie omawianymi zagadnieniami. Maluchy z chęcią będą próbowały odgadnąć, czego dotyczy dany wierszyk.

Nie tylko zagadki o warzywach, czyli może zajęcia plastyczne?

Najmłodsi kochają rysowanie i inne zajęcia plastyczne. Dlatego też to również świetny sposób na wprowadzenie nowej wiedzy, podczas rysowania. Można wspólnie stworzyć obrazki, które będą stanowić odpowiedź na zagadki o owocach i warzywach dla dzieci lub ulepić z ciastoliny różne rodzaje dinozaurów.
Zajęcia z najmłodszymi wymagają od dorosłych solidnego przygotowania się, zarówno w zakresie wiedzy do przekazania, jak i atrakcyjnego sposobu na przedstawienie jej.