Hobbit prezentacja multimedialna. Jak zachęcić dziecko do czytania książek?

Często zdarza się, że dzieci w wieku szkolnym nie lubią czytać narzucanych im lektur. Zwłaszcza jeśłi sposób ich opracowywania w warunkach lekcyjnych nie jest zbyt interesujący dla najmłodszych, potencjalnych czytelnikó. Jak zainteresować dziecko lekturami? Czy jest to w ogóle możliwe.

Dobry przykład wyniesiony z domu

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę, że dzieci najczęściej uczą się obserwując dorośli i to już od najmłodszych lat. Jeśli w domu członkowie rodziny regularnie sięgają po książki, prawdopodobieństwo, że młodsze pokolnie będzie chętnie czytało, znacząco wzrasta.

Odpowiedni dobór lektur do wieku

Nie zawsze lektury szkolne są w pełni dostosowane do wieku odbiorców. W tej kwestii konieczna jest rozwaga i mądrość nauczyciela, który w miarę swoich możliwości będzie wprowadzał stopniowo i we właściwej kolejności konkretne treści.

Sposób przedstawienia – Hobbit prezentacja multimedialna

Równie istotny jest sposób omawiania treści. Współczesne młode pokolenie, nastawione na życie online znacznie chętniej sięgnie po lekturę, jeśli będzie mogło opracować ją później w formie projektu, na przykład jako Hobbit prezentacja multimedialna.

Istnieje wiele możliwości zachęcenia dzieci do czytania. Najważniejsza jest jednak rozmowa z nimi, również o książkach, które przeczytało się wspólnie.