Zawód – tłumacz ustny angielskiego Katowice, tłumacz niemieckiego Poznań

Jesteś mieszkańcem miasta Poznań? A może Twoim miejscem zamieszkania są malownicze Katowice? Wszystko jedno, skąd pochodzisz i gdzie obecnie żyjesz – jeśli marzysz o zawodzie tłumacza przysięgłego, ten artykuł jest skierowany właśnie do Ciebie! Znasz już język obcy, którego nauka sprawia Ci najmniej problemu? W takim razie wiesz już, w roli jakiego tłumacza sprawdzisz się najlepiej.

 

Pamiętaj jednak, by nie podejmować pochopnych decyzji. Może Ci się wydawać, że nauka języka niemieckiego nigdy nie stanowiła dla Ciebie większego problemu, ale jako tłumacz niemieckiego nie sprawdzisz się ani trochę. Pamiętaj, że w pracy tłumacza musisz mieć naprawdę wyjątkowo bogaty zasób słownictwa, który trzeba poszerzać z każdym dniem. W takiej sytuacji może okazać się, że lepiej sprawdzisz się jako tłumacz ustny angielskiego. Lata praktyki, którą odbyłeś podróżując po świecie nie poszły na marne! Bariera językowa wcale nie jest dla Ciebie przeszkodą, a akcent jakoś sam się gdzie wyrobił. I w ten właśnie sposób, całe życie przekonany, że niemiecki to Twój ulubiony język, staniesz się kimś zupełnie innym!