Gimnazjum w Drawnie. Atrakcje spokojnego Drawna

Niektóre regiony Polski są wciąż słabo znane. Niewielu turystów odwiedza mniejsze miejscowości, choć często kryją zapomniane perełki. Podobnie jest w przypadku Drawna.

Drawno – miasto poza czasem

Miasto Drawno mieści się w województwie zachodniopomorskim i chociaż pierwsze ślady osadnictwa sięgają w tym miejscu aż epoki kamienia łupanego, a w okresie renesansu Drawno przeżywało największy rozkwit, obecnie leży raczej na peryferiach zainteresowania. A wciąż ma wiele do zaoferowania.

Życie codzienne – kultura i edukacja. Gimnazjum w Drawnie

Życie toczy się tu spokojnym rytmem. W mieście funkcjonują lokalne kluby kultury, biblioteki i kina oraz klub sportowych Drawa. W zakresie edukacji funkcjonują szkoły podstawowe i gimnazjum w Drawnie.

Turystyka – lokalne atrakcje

Oprócz wspomnianego klubu sportowego istnieją również inne ośrodki, w których można wypożyczyć sprzęt potrzebny do kajakarstwa, żeglugi i windsurfingu. Poza aktywnością fizyczną Drawno ma też do zaoferowania zabytki – pozostałości czasów świetności. Do najpiękniejszych należą bez wątpienia kościół parafialny, spichlerz oraz ruiny gotyckiego zamku, należącego do rodu Wedlów.