Kontrola masy ciała.

Każdy z nas powinien zwracać uwagę na to czy jego waga jest odpowiednia do jego wzrostu. Niestety w obecnych czasach coraz częściej spotykamy się z problemem otyłości, dlatego należy wprowadzić zmiany, które umożliwią ograniczenie liczby osób z tym zaburzeniem. Szczególnie często narażone na ten problem są dzieci, które żywią się w barach typu fast food oraz spożywają duże ilości słodyczy. Również ze względu na zmniejszoną aktywność na zajęciach z wychowania fizycznego wiele dzieci przybiera na wadze przez co ich wskaźnik BMI staje się za wysoki.

 

Nadwaga i otyłość nie są tylko problemem wizualnym, lecz mają ogromny wpływ na stan zdrowia zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Wzrost ilości tkanki tłuszczowej sprzyja wystąpieniu chorób sercowo-naczyniowych oraz niektórym nowotworom. Osoby otyłe częściej cierpią również na problemy związane z układem kostno-stawowym. Niestety waga oraz sposób odżywiania mają naprawdę duże znaczenie w tym jaki stan zdrowia będą mieli Polacy, dlatego jeśli chcemy walczyć z wieloma chorobami powinniśmy rozpocząć walkę od wprowadzenie zmian w żywieniu.