Jak wybrać uchwyty do mebli, aby pasowały do naszej kuchni?

Przed wygodną w użytkowaniu kuchnią stoi wiele wymagań. Pomieszczenie to powinno wyróżniać się wysoką funkcjonalnością. Czy to oznacza, że możliwości w zakresie jego dekorowania są ograniczone? Niekoniecznie. Ciekawym elementem ozdobnym mogą być uchwyty do mebli. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu?

Dopasowane do stylu

Jeśli nasza kuchnia urządzona jest w stylu nowoczesnym, a kuchenne meble nie wyposażone zostały w system otwierania na dotyk, warto zwrócić uwagę na uchwyty w prostym stylu. Ciekawym rozwiązaniem mogą okazać się te wykonane z metalu – ich smukła forma doskonale podkreśli wyjątkowe wzornictwo nowoczesnej kuchni.

Inaczej będzie w przypadku kuchni w stylu angielskim, prowansalskim czy rustykalnym – tu o wiele lepiej sprawdzą się drewniane uchwyty lub gałki. W tym przypadku na rynku dostępnych jest wiele bogato zdobionych produktów o fantazyjnych kształtach.

Funkcjonalność? Nie bez znaczenia

Choć uchwyty mogą wydawać się mało istotnym elementem wyposażenia kuchni, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów praktycznych. Pamiętajmy o tym, że kuchnia to swego rodzaju przestrzeń „robocza”, w której funkcjonalność gra nie mniejszą rolę niż wystrój. Wybierając uchwyty do mebli zadbajmy więc o to, aby były wygodne w użytkowaniu oraz rozmieszczone najodpowiedniej wysokości drzwiczek meblowych czy szuflad.

Prawidłowo wybrane uchwyty meblowe podkreślą styl naszej kuchni, jednocześnie czyniąc z niej wygodną w użytkowaniu przestrzeń. Bogactwo asortymentu dostępnego na rynku sprawia, że bez problemu znajdziemy rozwiązanie dla siebie!