Aktualności

23 czerwca 2017 15:57 | Aktualności

Bezpieczne i aktywne wakacje

Dnia 20 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół w Mirosławcu odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki  pod hasłem „Bezpieczne i aktywne wakacje”.

Uczniowie klas I-III szkoły podstawowej w tym dniu mieli zajęcia z wychowawcą, które miały na celu zapoznanie uczniów ze znakami drogowymi oraz zasadami poruszania się w miejscach publicznych. Wolontariusze z gimnazjum przeprowadzali zajęcia w formie zabaw ruchowych, konkursów o zdrowym stylu życia. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Posterunku Policji w Mirosławcu i Komendy Powiatowej Policji w Wałczu na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Klasy III A i III C brały udział w programie profilaktycznym „ Razem bez złości”, prowadzonym przez panią Beatę Wierzchowiecką- Protasiuk.

Uczniowie klas IV-VI w czasie zajęć z wychowawcą nauczyli się zasad bezpiecznej podróży publicznymi środkami transportu, przypomnieli sobie podstawowe numery alarmowe i sposób, w jaki powinni wezwać służby ratunkowe. Brali udział w rozgrywkach sportowych na terenie szkoły. Klasy VI uczestniczyły w programie profilaktycznym „ Nasze uczucia”, prowadzonym przez panią Beatę Wierzchowiecką – Protasiuk. Odbyło się spotkanie z policjantami na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Uczniowie klas IV-V oglądali przedstawienie profilaktyczne przygotowane przez koło teatralne klas IV „Samotność wśród tłumu”.

Uczniowie gimnazjum w tym dniu poznali zagrożenia, jakie mogą wystąpić w czasie wakacji i jak się ich wystrzegać. Wraz z wychowawcą utrwalili prospołeczne postawy, minimalizujące niebezpieczne sytuacje zagrażające życiu i zdrowiu, jakie mogą ich dotknąć w czasie wakacji. Uczestniczyli w spotkaniu z terapeutą uzależnień- panem Arturem Amendą- prezesem ogólnopolskiego stowarzyszenia „ARKA NOEGO” z Piły, oglądali film „ JUNO” opowiadający o problematyce ciąży nastolatki. Uczniowie klas II brali udział w programie profilaktycznym „NOE” w Ośrodku Kultury w Mirosławcu. Klasy pierwsze uczestniczyły w warsztatach psychoedukacyjnych o zaburzeniach odżywiania, prowadzonych przez psychologa szkolnego, panią Katarzynę Pierzgalską.

Życzymy wszystkim uczniom wielu bezpiecznych przygód w czasie nadchodzących wakacji.

 

Przeczytano: 746 razy. Wydrukuj|Do góry

LIBRUS SYNERGIA