Aktualności

22 czerwca 2017 22:30 | Aktualności

I PRZEGLĄD PIOSENKI

 

Dnia 22 czerwca 2017r. w przeddzień wakacji, odbył się w naszej szkole Przegląd Piosenki. Chętni uczniowie kl. IV-VI i I-III G prezentowali swoje umiejętności wokalne, śpiewając wybrany przez siebie repertuar w języku polskim i angielskim.  Konwencja przeglądu została złamana, gdyż w czasie występów wyświetlone było Karaoke i publiczność mogła włączyć się do wspólnego śpiewania. Emocje były ogromne. Usłyszeliśmy takie utwory jak: „Słowa”, „Tamta dziewczyna”, „Fotograf”, „Do kołyski”, „Side to side”, „Pod wiatr”. Szaleństwo zaczęło się gdy na scenie pojawili się uczniowie II a gimnazjum Kacper Rogala, Alan Winiarski i wykonali utwór „Orki z Majorki”. Cała sala, uczniowie
i nauczyciele stali śpiewając i kołysząc się w rytm muzyki. Podczas obrad jury, odśpiewaliśmy kilka znanych hitów disco polo, a przez scenę przemknęło kilka „węży” 

Jak podsumowali prowadzący: Natalia Gorajewska i Jakub Kmiecik, atmosfera była niczym na Eurowizji. Laureatem w kategorii solista została Alicja Kicińska z kl. VI b, wyróżnienie otrzymała Maryla Jakubik, również z kl. VI b. Natomiast w kategorii zespół, tytuł laureata zdobyły: Wiktoria Głuczkowska i Zuzanna Rutka z kl. IV a, wyróżnienie otrzymały: Weronika Jabłońska i Amelia Chabrowska z kl. IV b. Tytuł Showmana przypadł Szymonowi Kędzi.

Impreza została przygotowana przez uczniów zajęć artystycznych kl. II G „Pod batutą” pod kierunkiem p. Barbary Antochowskiej. Drobne upominki ufundowało Stowarzyszenie Rodzic w Szkole. Bardzo dziękujemy!!! 

Przeczytano: 674 razy. Wydrukuj|Do góry

LIBRUS SYNERGIA