Aktualności

19 czerwca 2017 17:00 | Aktualności

WYCIECZKA DO ZAMKU GNIEW

W dn.  12 – 13.06. 2017 r.  uczniowie kl. II b (wych. Maria Lewandowska) i kl. II c (wych. Iwona Kwiatkowska) Zespołu Szkół Gimnazjum im. Lotników Polskich w  Mirosławcu uczestniczyli w wycieczce do Zamku Gniew.   

Pod opieką przewodnika odwiedzili  warsztaty: drukarski, garncarski, tkacki, mennicę, strzelnicę zamkową. W każdym z warsztatów uczniowie zapoznali się z tajnikami poszczególnych profesji, obserwując jak dawniej wykonywało się starodruki, garnki, monety.

Uczestniczyli w Lekcji Żywej Historii -  spektaklu konnym z udziałem dwukonnego pocztu chorągwi husarskiej marszałka województwa pomorskiego. Spektakl realizowany był na  padoku zlokalizowanym na przedzamczu południowym. Uczniowie poznali dzieje husarii, jej uzbrojenia i taktyki oraz uczestniczyli w musztrze i ćwiczeniach pocztu husarskiego, w gonitwie z kopią do pierścieni, zażywania koncerza, szabli, pałasza i pistoletu.

Zwiedzaliśmy również zamek z przewodnikiem, w tym  ekspozycje Muzeum Archeologicznego w Gdańsku Oddział w Gniewie. Ciekawym elementem wycieczki był Turniej Rycerski, w którym  drużyny konkurowały ze sobą w strzelaniu z kuszy, łuku, najeździe na Saracena,  w wielkim kręciole oraz w turnieju nauki fechtunku.

Wycieczka dostarczyła wiele niezapomnianych emocji.

Przeczytano: 751 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

LIBRUS SYNERGIA