Aktualności

07 czerwca 2017 12:06 | Aktualności

Sprawozdanie z Apelu Porządkowego klas I-III SP

 

Dnia 25 maja 2017 roku odbył się apel porządkowy dla uczniów klas I, II i III Szkoły Podstawowej.  Podczas apelu porządkowego zwrócono szczególną uwagę na bezpieczeństwo uczniów. Przedstawiciele SU odczytali „Zasady zachowania w szkole i poza nią”.
Pani Dyrektor Krystyna Górniak zwróciła szczególną uwagę na zachowanie uczniów                    w czasie przerw na korytarzach szkolnych oraz w szatniach. Za niedopuszczalne zachowanie uznała chowanie ubrań koleżankom i kolegom oraz bieganie po klatkach schodowych. Pani dyrektor przypomniała, że szkoła to nasz wspólny dom i powinniśmy o niego wszyscy dbać. Jesteśmy odpowiedzialni za jej wygląd i dobre imię. Na to, jaka jest opinia o szkole, ma wpływ każdy uczeń – to, w jak o niej mówi, jak się zachowuje i w jaki sposób ją reprezentuje. Dla każdej szkoły dumą są uczniowie, którzy biorą udział w konkursach i zawodach. Apel porządkowy stał się dobrą okazją do wręczenia nagród i dyplomów dla najmłodszych uczniów reprezentujących naszą szkołę i odnoszących sukcesy.

Nasi najmłodsi uczniowie wzięli udział w następujących konkursach szkolnych:

W szkolnym konkursie przyrodniczym pod hasłem „Każdemu sercu bliska, ochrona zdrowia i środowiska”, przygotowanym przez p. Katarzynę Kozerę, p. Emilię  Mierzwińską oraz p. Bożenę Orłowską uczniowie klas drugich i trzecich rywalizowali w swoich kategoriach wiekowych.

 W kategorii klas drugich

I miejsce zajęła Nikola Michalak  kl. II a,

II miejsce zajęła Jagoda Jurkiewicz kl. II b,

III miejsce zajęła Wiktoria Mejer kl. II d.;

W kategorii klas trzecich

I miejsce zajęła Emilia Mikos  kl. III d,

II miejsce zajęła Weronika Gregorczyk kl. III b,

III miejsce zajęła Maria Korzeniak  kl. III c.

W trudnej rywalizacji podczas szkolnego  konkursu ortograficznego „AS ORTOGRAFII”, który przygotowała p. Alicja Grzyb oraz p. Grażyna Jedynowicz, zwycięzcami zostali ci, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad pisowni i umiejętnościami, które potrafili zastosowa w praktyce.

W kategorii klas drugich:

I miejsce zdobyła Zuzanna Hańczaryk z klasy II b,
II miejsce zajęła Jolanta Szczebel z klasy II a,
III miejsce zajęła Alicja Trzósło z klasy II d.

W kategorii klas trzecich:

I miejsce zdobył z klasy Nikodem Stefaniak z klasy III d,
II miejsce zajął Filip Cyc z klasy III c,
III miejsce zajęła Natalia Seliga z klasy III b.

W X Szkolny Konkursie Języka Angielskiego przygotowanym przez panią Joannę Kujawę, udział wzięli uczniowie klas III. Do konkursu przystąpili ochotnicy, którzy postanowili zmierzyć poziom swojej wiedzy i umiejętności z zakresu języka angielskiego. Uczniowie mieli do rozwiązania test z zadaniami zamkniętymi i otwartymi, o różnym stopniu trudności.                                                             Poziom wiedzy wśród uczniów okazał się bardzo wyrównany, a wyniki konkursu zaskoczyły nie tylko komisję ale i samych uczniów.


I miejsce zdobył Nikodem Stefaniak z klasy III d,                                                                                II miejsce zdobyła uczennica Nadia Kurkowska z klasy III a, i Cyprian Stefaniak z klasy III d III miejsce przypadło Marii Korzeniak i Klaudii Gabrych z klasy III c. 

Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody książkowe, które pozwolą im dalej rozwijać wiadomości przyrodnicze oraz umiejętności ortograficzne i językowe.

Nasi najmłodsi uczniowie reprezentowali naszą szkołę w Ogólnopolskim Konkursie „BAZGROŁ 2017”, na którym również odnieśli sukcesy.

II miejsce zajęły dwie uczennice: Zuzanna Mozgawa z klasy II d oraz Nikola Michalczak z klasy II a

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Opracowała:                                                                                                                                Karolina Przybylska                                                                                                                                 ( Opiekun SU I-III )

Przeczytano: 538 razy. Wydrukuj|Poleć znajomemu|Do góry

LIBRUS SYNERGIA